Czy Human Design może pomóc mi zrozumieć moją wrażliwość?

Dziś przychodzę do Was z tematem wrażliwości.

Patrząc na swój wykres w systemie Human Design pierwszym elementem, który rzuca nam się w oczy są centra. Mogą być one zdefiniowane (kolorowe) lub niezdefiniowane (białe). Zdefiniowane centra wskazują na bezpośredni dostęp do konkretnej jakości energii, więc niezdefiniowane mogłyby wskazywać na jej brak. Jednak wszyscy mamy dostęp do każdego rodzaju energii, która zakodowana jest na wykresie HD. Z tym, że stały dostęp do konkretnego przejawu ekspresji energii (np. wysokiej ambicji) może być zależny od czynników zewnętrznych – na przykład: nie mając stałego dostępu do zdefiniowanej ambicji możesz odczuwać wysoką ambicję przy osobach, które posiadają do niej stały dostęp, a po tym gdy nie będziesz już przebywać w obecności takich osób prawdopodobnie odczujesz u siebie brak ambicji (skoro wcześniej była odczuwalna na wysokim poziomie) – i tym właśnie jest wrażliwość w kontekście Human Design.

Wrażliwość widoczna jest głownie w niezdefiniowanych centrach. Jest to normalne i naturalne. Również każde inne, białe miejsce na wykresie wskazuje na nasze otwarcie na energię osób wokół – czyli na naszą wrażliwość. Niezdefiniowane centra pokazują to co odbieramy, odczuwamy od innych osób. Mogą to być między innymi obawy, emocje, nagły powiew wysokiej wartości siebie czy inspiracje. Każde białe miejsce na wykresie pokazuje naszą możliwość odbierania energii od innych osób. Każdy posiada swój własny stopień wrażliwości, w którego zrozumieniu może pomóc system Human Design.

Czy to, że mam tyle niezdefiniowanego to źle? Czy mogę to jakoś zdefiniować?

To najczęstsze pytania, które dostaję w trakcie odczytu. Wskazują one na to, że wrażliwość i otwarcie na innych jest postrzegane jako pewien rodzaj słabości.

Czy w gruncie rzeczy naprawdę jest to naszą słabą stroną? Nie jest, dzięki temu mamy możliwość odczuwania za pomocą obszaru emocjonalnego i sensorycznego, wzruszenia się oglądając piękny film czy zrozumienia z czym zmaga się bliska Tobie osoba. Tak naprawdę, daje nam to możliwość uczestniczenia w społeczności, gdzie każdy wnosi coś innego. Mamy coś, do podzielenia się oraz coś co możemy przyjąć dla siebie. Dzięki temu możemy też osiągać razem wielkie rzeczy, bo potrzebujemy siebie nawzajem.

Wrażliwość, możliwość odczuwania jest mostem pomiędzy Tobą, a drugą osobą.

Piękno i ból wynikający z wrażliwości jest wynikiem głębokości doświadczania. Dzięki tej mechanice poznajemy wartości osób wokół, uczymy się jak działają rożne aspekty naszej natury. Możemy doświadczać tego wraz z innymi osobami. Możemy odebrać inspirację, zainteresować się nową dziedziną lub zakochać się w drugiej osobie, obserwując jej ekspresję. Możemy doświadczyć kierunku bliskiej osoby, poznać jej przeczucia, które za tym stoją. Możemy poznać inne perspektywy. Możemy spojrzeć szerzej, poza nas samych

Wrażliwość jest naszą mądrością, którą zbieramy w trakcie życia, na którą składają się każde odczucie innej osoby oraz obserwacje, które nieustannie, może nie do końca świadomie prowadzimy. 

Jeśli czujesz, że wrażliwość Cię przytłacza – może w tym pomóc poznanie Twojego obszaru otwarcia na odbieranie innej energii. Dzięki temu możemy świadomie operować tą mechaniką. Umiejętność dostrzeżenia i oddzielenia przyjętych z zewnątrz wartości przy tworzeniu swojej, własnej ścieżki życiowej jest niewątpliwie umiejętnością na wagę złota.

Umiejętność oddzielenia tego co jest przyjęte od INNYCH od tego co jest MOJE tworzy fundamenty do zaufania sobie.

Znając to, co jest MOJE możemy rozluźnić się i pozwolić sobie na zanurzenie się w doświadczaniu, na pełne czucie innych osób, na zakochanie się w słuchaniu historii innych, bo nie boimy się o to, że wpłynie to na nasz kierunek. Przestajemy prowadzić walki o utrzymanie swojej, strzeżonej przestrzeni z wyraźną granicą, gdzie tylko nasze wartości się liczą.

I otwieramy się na doświadczanie życia. 

Powiązane wpisy

Komentarze